• امروز : سه شنبه - ۱۴ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 5 December - 2023
7
امام جمعه همدان:

فلسطین مسئله اول اسلام و محور وحدت است

  • کد خبر : 202337
  • 05 آبان 1402 - 15:03
فلسطین مسئله اول اسلام و محور وحدت است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه فلسطین مسئله اول اسلام و محور وحدت است گفت: کودکان فلسطینی با خون خون ثابت کردند برای عدالت نباید منتظر سازمان‌های بین‌المللی بود و باید جریان مقاومت را تقویت کرد و این خون به نیلی تبدیل خواهد شد که فرعون‌ها را در خود غرق خواهد کرد.

به گزارش عصر همدان؛نماینده ولی فقیه در استان همدان در خطبه‌های نماز جمعه پنجم آبان‌ماه در حمایت از مردم مظلوم غزه و فلسطین گفت: نظام سیاسی دنیا که همیشه دم از حقوق بشر می‌زد امروز خود پشتوانه ظلم و کودک‌کشی شده‌ اند.

آیت‌الله شعبانی افزود: در دوران گذشته دیده‌اید نظام سیاسی دنیا و سازمان‌های بین‌المللی همیشه خودشان رو پشتوانه حقوق بشر می‌دانند اما همین‌هایی که دم از حقوق بشر می‌زدند امروز پشتوانه ظلم و پلیدی و کودک کشی شدن و کودک کشی‌ها رو تقویت می‌کنند سازمان‌هایی که همیشه دم از حقوق انسانی می‌زدند امروز می‌بینید در این اتفاقات اخیر مهر سکوت بر لب زدند.

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: سال‌های سال جمهوری اسلامی مدعی بوده و هست که این شعارها، شعارهای توخالیست و برای اهداف سیاسی مطرح می‌شد.

شعبانی موثق گفت: شهادت مظلومانه کودکان بی‌گناه فلسطینی واقعیت اهداف سازمان‌های بین‌المللی را به خوبی نمایان کرد.

وی افزود: کدام رسانه‌ای و کدام قدرتی می‌توانست همه مستضعف‌های عالم رو فارغ از دین و مذهبشان به وحدت عمل برساند کدام قدرت و اتفاقی در عالم می‌توانست مشروعیت سیاسی رژیم جعلی رو زیر سوال ببرد.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: سال گذشته همین کشورها با عنوان حقوق بشر و دفاع از حقوق زن چه اتفاقات نامبارکی را در کشور ما رقم زدند اما اتفاقی که امروز در عالم افتاد پرده‌برداری از باطن پلید قدرت‌های غربی و توخالی بودن شعارهای حقوق بشر توسط سازمان‌های بین‌المللی بود.

آیت الله شعبانی افزود: در کشور های دنیا هر مستضعفی هست فارغ از دین و مذهب وجدانش بیدار شده است و دارد حمایت می‌کند و یک وحدت عملی در حمایت از مظلوم و کودکان مظلوم غزه در عالم شکل گرفته امروز همه می‌دانند قدرت اسرائیل رو به افول است.

وی گفت: کدام اتفاقی در عالم می‌توانست سست بودن خانه عنکبوتی این‌ها رو نشان بدهد و امروز در دل دنیا خیلی از مردم و دولت‌ها و سیاستمداران نگاه منفی به این دولت جعلی دارند.

نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: کودکان فلسطینی با خون خون ثابت کردند برای عدالت نباید منتظر سازمان‌های بین‌المللی بود و باید جریان مقاومت را تقویت کرد و این خون به نیلی تبدیل خواهد شد که فرعون‌ها را در خود غرق خواهد کرد.

شعبانی موثق افزود: فلسطین مسئله اول اسلام و محور وحدت است و نباید در این عرصه به بعضی از شعارها و شبهه‌ها توجه کرد.

حمایت مدعیان حقوق بشر از جنایات صهیونیست‌ها شرم‌آور است

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: مردم ایران اسلامی در سایه تقوا و صبر و مقاومت حرکت کرده‌اند و خدا هم کمک کرده و با وجود همه دشمنی‌ها و تحریم و فتنه‌ها ولی به مسیر پرافتخار خود ادامه داده است.

وی اظهار داشت: ایران اسلامی توانسته همه چالش‌ها را پشت سر بگذارد و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ مردم ما ثابت کردند از پس هر چالشی و در هر سطحی بر می‌آیند که نتیجه تقوا و عمل به آیات قرآن است.

امام جمعه نهاوند افزود: امروز صبر و مقاومت مردم ایران سرمشق جبهه مقاومت و فلسطینی ها شده است و همانطور که ما از چالشها عبور کردیم آنها هم قطعا از این مشکلات عبور می‌کنند.

وی بیان داشت: آمریکایی‌ها در مسیر حرکت انقلاب مزاحمت ایجاد کردند ولی هیچ غلطی نتوانستند بکنند و فلسطینی‌ها هم پیروز می‌شوند و پیروزی مظلومان وعده خداوند است.

حجت الاسلام مغیثی گفت: آمریکا همانطور که امام راحل فرمودند شیطان بزرگ و منشأ همه بدبختی‌های عالم است و مبارزه با استکبار و آمریکا همواره ادامه دارد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به سفر سران کشورهای اروپایی و آمریکایی به سرزمین‌های اشغالی فلسطین اشاره کرد و اظهار داشت: سران غرب و اشرار عالم از جنایت‌های صهیونیست‌ها حمایت کردند و مدعی دفاع از حقوق بشر هم هستند که واقعا شرم‌آور است.

امام جمعه نهاوند ادامه داد: شورای امنیت و سازمان ملل و مدعیان حقوق بشر ابزاری در دست دشمنان هستند و با این ابزار از جنایتکاران حمایت می‌کنند و در مقابل چشمان مردم دنیا کودکان و زنان قتل و عام می‌شوند و آنها هم حمایت می‌کنند.

وی بیان کرد: همانطور که رهبر انقلاب تاکید کردند؛ مبارزه با استکبار و مقاومت در برابر ظالم وظیفه دینی، انسانی و همیشگی ما است.

حجت الاسلام مغیثی گفت: عملیات طوفان الاقصی ضربه کاری به صهیونیست‌ها زد و حیثیت نظامی و اطلاعاتی آنها را بر باد داد و به دلیل این شکست است که استکبار جهانی از صهیونیست‌ها حمایت می‌کند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها اظهار داشت: دوران عربده کشی آمریکا در‌ منطقه به پایان رسیده است و خودشان می دانند ایران اسلامی از چه قدرتی برخوردار است.

امام جمعه نهاوند در بخش پایانی خطبه‌ها به موضوع ثبت نام انتخابات مجلس اشاره کرد و خطاب به کاندیداها بیان کرد: کاندیداها برای خدا تلاش کنند و اگر برنده شدید که باید برای مردم کار و تلاش کنید و اگر برنده هم نشدید به وظیفه خود عمل کرده اید و نباید ناراحت شوید.

حجت الاسلام مغیثی اظهار داشت: فضای انتخابات و تبلیغات نباید فضای بدی باشد که آبروی افراد را تحت تاثیر قرار دهد و هم خود کاندیداها رعایت کنند و هم طرفدارانشان، چون همه افراد احترام و آبرو دارند و نباید تهمت و غیبت و دروغ در مورد افراد گفته شود.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه همه افراد ثبت‌نام کرده متدین، با ایمان، تحصیل‌کرده و برای انجام تکلیف وارد عرصه شدند؛ امیدواریم انتخاباتی حداکثری و سالم داشته باشیم.

شناخت دشمن نیاز امروز جامعه

حجت الاسلام والمسلمین حاج مهدی کرمی امام جمعه موقت شهر بهار در خطبه های نماز جمعه با اشاره به اصل دشمن شناسی گفت: امام حسین علیه السلام اصل دشمن شناسی را به پیروانش یاد داد، ایشان وقتی دید یزید به عنوان یک حاکم اسلامی شروع به گناه علنی در جامعه می‌کند قیام کرده و شروع به روشنگری نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین کرمی گفت: قرآن کریم نیز دقیقاً به دشمن شناسی اشاره داشته و در آیه ۸۲سوره مائده می‌فرماید: همانا شدیدترین و سخت‌ترین دشمنان شما یهود است.

امام جمعه موقت بهار ادامه داد: مردم دنیا باید متوجه شوند که امروزه صهیونیست، همانند آیه مذکور دشمن اصلی بشریت و انسانیت است که در سال ۱۹۴۸ در سرزمین های اشغالی اعلام موجودیت کرده و نه تنها مردم مظلوم فلسطین را مورد تجاوز و قتل و غارت قرار داده، بلکه غده سرطانی است که بدنبال فراگیری حکومت شیطان در دنیاست.

کرمی با اشاره به رهنمودهای رهبری گفت: تأکید رهبری به مطالعه در مورد این موضوع را مورد توجه قرار دهیم که صهیونیست بدنبال حکومت کل دنیاست. همچنین از برادران و خواهران دینی خود میخواهم منابع تاریخی را در مورد استعمار انگلیس را در نقاط مختلف جهان مطالعه کنید.

وی درمورد عقاید صهیونیست ها گفت: صهیونیست‌ها معتقدند که نژاد برتر هستند و دست خدا را بسته دانسته و بقیه مردمی که بر این عقیده نیستند را پست و نوکر خود می‌دانند، آنها با تعداد کم خود ۸۰ درصد بنگاه‌های اقتصادی دنیا را در دست داشته و بدنبال سلطه بر جهان هستند.

امام چمعه موقت بهار با تأکید بر بیانیه گام دوم انقلاب رهبری گفتند: نباید در محاصره تبلیغاتی دشمن گرفتار شد و جهاد تبیین را باید با قدرت ادامه داد و صدای مردم مظلوم غزه را به گوش جهانیان رساند.

ملت ایران به وقتش لباس رزم می‌پوشد

امام جمعه شهر اسدآباد حجت‌الاسلام مرتضی موحدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پنج آبان در شهر اسدآباد، با قرائت دعای امام زمان(عج)، نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی و دوری از گناهان توصیه کرد و گفت: در هر مراسمی باید محرمات را ترک کرد و به واجبات پرداخت.

وی بااشاره به شهادت شهید فهمیده و نامگذاری این روز به نام نوجوان، افزود: افتخار این انقلاب است که ۱۳ ساله‌ها هم رهبر هستند، و نمونه ای از این ۱۳ در اسدآباد است.

حجت‌الاسلام موحدی بااشاره به جریان جنگ سختی در آسیا، تصریح کرد: آمریکا با سگ دست پروده خود یعنی صهیونیست، جنایت در غزه را به اوج رسانده و حداقل به دو دلیل هیچ مؤمنی نمی‌تواند بی‌تفاوت باشد، یکی اینکه رژیم صهیونیست که جلادانه شمشیر کشیده و نسل‌کشی می‌کند، دشمن درجه یک مؤمنان و اهل ایمان است، و دوم اینکه مردم فلسطین مسلمان و مظلوم و دفاع‌کننده از قبله اول مسلمین هستند و نمی‌توان نسبت به آنان بی‌تفاوت بود.

وی قساوت قلب، آتش‌افروز، جنگ‌افروز، مفسد و حریص به دنیا را از خصلت‌های یهود دانست و افزود: از بس این قوم ظالم، آیات الهی را منکر شدند، قلب‌شان به صراحت قرآن از سنگ هم قسی‌تر و سخت‌تر شد.

امام جمعه شهر اسدآباد یادآور شد: در عرض کمتر از ۲۰ روز، ۷ هزار ملت غزه را اسرائیل نانجیب به خاک و خون کشیدند و ۱۷ هزار نفر را مجروح کردند که از این تعداد سه هزار نفر از کودک هستند، این رژیم غاصب کودک‌کشی راه انداخته تا انسانیت محک بخورد تا دولت‌های غربی که به دروغ دم از حقوق بشر می‌زدند، بی‌آبرو و بی‌حیثیت شوند.

وی که با شعار مرگ بر اسرائیل نمازگزاران لحظاتی سکوت کرد، گفت: این ملت مدافع حرم الهی، قبله اول مسلمین چندین سال در محاصره و سرزمین‌شان اشغال شده و در مقابل رژیم صهیونیست غاصب از همه امکانات برخوردار و از سلاح‌های ممنوعه استفاده می‌کنند و این جنایات دست آمریکاست‌.

حجت‌الاسلام موحدی با تأکید بر اینکه غزه مظلوم است اما کوچک و بزرگ آن‌ها مقتدرانه ایستاده‌اند، افزود: طوفان الاقصی بعداز یک سال تهدید انجام شد، جبهه مقاومت یک سال به رژیم صهیونیست هشدار داد که نانجیبی نکن، سیلی می‌زنیم، و این جبهه طوری زدند که قابل جبران نیست.

وی با تأکید بر اینکه شعار به حق مرگ بر اسرائیل همیشه باید طنین‌انداز باشد، افزود: همه ملت ایران کفن‌پوش و به وقتش لباس رزم می‌پوشند و جبهه مقاومت ثابت کرده که صبورانه پای کار است‌ و اقدام می‌کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://asrehamedan.ir/?p=202337
  • دیدگاه‌ها برای فلسطین مسئله اول اسلام و محور وحدت است بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.