• امروز : پنج شنبه - ۱۶ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Thursday - 7 December - 2023
4
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان خبرداد:

افتتاح هزار و ۳۱۳ پروژه به مناسبت هفته بسیج

  • کد خبر : 204567
  • 27 آبان 1402 - 13:55
افتتاح هزار و ۳۱۳ پروژه به مناسبت هفته بسیج
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان با اشاره به اینکه هزار و ۳۱۳ پروژه به مناسبت هفته بسیج در استان به بهره‌برداری می‌رسد گفت: برای این پروژه‌های محرومیت‌زدایی در مجموع اعتباری بالغ بر ۴۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی«عصر همدان» پیش از ظهر امروز سردار مظاهر مجیدی در جمع خبرنگاران حاضر شد و با اشاره به آغاز هفته بسیج گفت: امروز بسیج در راستای حفاظت از نظام جمهوری اسلامی ایران نقش آفرینی میکند.

او با بیان اینکه در غزه جنایاتی توسط رژیم غاصب صهیونسیتی رخ میدهد که قلب همه مسلمین را به درد آورده است افزود: مردم عزیز فلسطین سالیان سال است در آتش جنایتکاران تاریخ میسوزند و اگر در طول تاریخ نگاه کنیم به جز جنایت آمریکا در ژاپن، چنین جنایاتی نمی‌بینیم که در ۴۰ روز حدود ۱۲ هزار نفر شهید شوند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان ادامه داد: پس از جنگ جهانی دوم دستورالعمل‌هایی برای دفاع از مردمی که در جنگ با دیگر کشورها هستند به تصویب مجامع جهانی رسید و در آن میخوانید که اگر کشوری به کشور دیگر تهاجم کرد حق ندارد مراکز درمانی، مدارس و خانه‌های مردم را تحت حملات قرار بدهد.

سردار مجیدی با اشاره به شهادت تعدادی از خبرنگاران در جریان حملات رژیم صهیونسیتی گفت: در قوانین اساسی بین‌المللی نباید هیچ خبرنگاری مورد هجوم قرار بگیرد اما در غزه شاهد هستیم که خبرنگارانی که قصد بیان حقایق را دارند به شهادت می‌رسانند.

او با تاکید براینکه امروز وظیفه و رسالت بزرگی داریم و باید خواسته‌های مردم فلسطین را به گوش جهان برسانیم افزود: شما خبرنگاران بیشترین رسالتی که می‌توانید ایفا کنید در فضای حقیقی و مجازی است.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان در ادامه در خصوص هفته بسیج یادآور شد: هرکس قلمی و قدمی در راه تقویت نظام داشته باشد بسیجی است، حتی اگر در مجموعه‌های بسیج ثبت نام نکرده باشد و ما معتقدیم باور یک فرد اورا بسیجی می‌کند.

سردار مجیدی با اشاره به رو شماره هفته بسیج گفت: هفته بسیج از ۲۹ آبان‌ماه آغاز می‌شود و روز دوشنبه مصادف با اولین روز هفته بسیج جهاد، خدمت و سازندگی نام‌گذاری شده است.

او با بیان اینکه روز سه‌شنبه بسیج، پیشرفت، عزت و افتخار نام دارد تصریح کرد: روز چهارشنبه نیز بسیج، ولایت‌باور انقلاب و تمدن‌ساز نام‌گذاری شده و روز پنجشنبه بسیج، مقاومت، ایثار و شهادت است.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان ادامه داد: روز جمعه با نام بسیج، آسمان بصیرت و انتظار؛ روز شنبه بسیج، جهاد علمی، اعتلای فرهنگ و هنر و آخرین روز از هفته بسیج که پنجم آذرماه است بسیج، دفاع، امنیت و اقتدار نام‌گذاری شده است.

سردار مجیدی با اشاره به اینکه دوسال قبل بحث اعتلای بسیج به عنوان سند ملی مورد تایید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفت و ابلاغ شد گفت: مانیز براساس سند اعتلای بسیج، اقدامات بسیج را جلو می‌بریم و برای جلوگیری از تکرار کارها ۱۱ قرارگاه اصلی در بسیج ایجاد کرده‌ایم.

او با بیان اینکه اولین قرارگاه به نام قرارگاه دفاعی و امنیتی است افزود: این قرارگاه در مواقعی همچون فتنه‌ها بهترین اقدامات را انجام می‌دهند و از توان بالایی برخوردارند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان ادامه داد: قرارگاه تعلیم و تربیت در حوزه حلقه صالحین و تربیت نیروهای بسیج ایجاد شده است و در پایگاه‌های مقاومت مدارس، دانشگاه و اقشار ۲۲ گانه وجود دارد.

سردار مجیدی با اشاره به قرارگاه علم و فناوری عنوان کرد: با توجه به شعارهایی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای هرساله اعلام می‌کنند این قرارگاه ایجاد شد تا اقدامات در راستای به نتیجه رساندن اقدامات در خصوص شعار سال را برنامه‌ریزی و پیگیری کند.

او با تاکید براینکه مسئله محرومیت‌زدایی از اهمیت بالایی برخوردار است تصریح کرد: به همین دلیل قرارگاه محرومیت زدایی در سطح استان ایجاد شد که با کمک و همکاری دستگاه‌های دولتی برنامه‌ریزی‌هایی انجام می‌دهد و برنامه ها عملیاتی می شود.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان خاطرنشان کرد: قرارگاه اقتصاد مقاومتی نیز برای ایجاد اشتغال در سطح استان وجود دارد و با همکاری بسیج سازندگی و دستگاه‌های دولتی برای ایجاد اشتغال اقدامات بزرگی کرده‌اند‌.

سردار مجیدی با بیان اینکه قرارگاه فضای مجازی با هماهنگی با مجموعه امنیتی در استان مثل فراجا و اطلاعات ایجاد شده است گفت: قرارگاه تحقق و جذب در بسیج نیز در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که باید به دنبال تربیت جوان مؤمن و انقلابی باشیم فعال است.

او با اشاره به قرارگاه تعالی سازمانی و درون تشکیلاتی تصریح کرد: این قرارگاه برای آن است تا سپاه به روز باشد چرا که رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید دارند از فرسودگی سپاه جلوگیری شود.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان ادامه داد: قرارگاه اردویی راهیان نور و قرارگاه تعالی زن و بنیان خانواده نیز از دیگر قرارگاه‌ها هستند که اقداماتی مؤثر انجام می‌دهند.

سردار مجیدی با بیان اینکه در هفته بسیج ۴۴ عنوان برنامه در قالب ۵۵۰ برنامه در سطح استان همدان پیگیری می‌شود افزود: یکی از کارهایی که مقام معظم رهبری از ما انتظار دارند بحث محرومیت‌زدایی در کشور است و در دو سال اخیر که بسیج سازندگی با دستگاه اجرایی بیشتر مرتبط شده، اعتبارات استانی و ملی خوبی در این زمینه به قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) داده شده است.

او با اشاره به افتتاح هزار و ۳۱۳ پروژه در هفته بسیج گفت: مهمترین این طرح‌ها آبرسانی به ۹۸ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، انتقال آب شرب به روستاها، مرمت گلزار شهدا، افتتاح ۴۷ مجموعه ورزشی روباز و سرپوشیده با ۴۰ هزار متر مربع زیربنا، ساخت ۱۷ پل روستایی و ساخت مدارس، بازسازی قنات‌ها، انتقال آب کشاورزی و استخر‌های کشاورزی، آسفالت راه‌های روستایی و محوطه‌های نظامی، ساخت، تعمیر و بازسازی خانه مددجویان کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی و خانه‌های روستایی است.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان خاطرنشان کرد: مرمت و بازسازی قنوات کار خوبی در کشور است که در سال‌های قبل از آن غافل شدیم اما مجددا برای بازسازی آن‌ اقدام کردیم و امروز شاهد اثراث مثبت این اقدام مخصوصا در شهرستان‌های رزن و کبودرآهنگ هستیم.

سردار مجیدی با بیان اینکه اعزام به راهیان نور از فردا انجام می‌شود افزود: نمایش اقتدار بسیج، اجتماع مردمی حمایت از مردم مظلوم غزه، اجتماع دختران حاج قاسم و پیاده روی خانوادگی از بلوار ارم تا باغ موزه دفاع مقدس و گلباران قبور مطهر شهدا از دیگر برنامه‌های هفته بسیج است.

او با اشاره به اینکه شعار امسال هفته بسیج، بسیج امید ملت ایران است ادامه داد: وزیر کشور و یا وزیر نیرو در این هفته برای افتتاح پروژه‌های مربوطه در همدان حضور خواهند داشت.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی که نیاز به زیرساخت داشت ایجاد کمپ ترک اعتیاد برای معتادین متجاهر بود عنوان کرد: این کمپ ظرفیت ۲۰۰ نفری دارد و در حال حاضر برای افزایش ظرفیت این کمپ در حال دریافت اعتبارات کشوری و استانی هستم تا به ظرفیت ۴۰۰ نفری برسد.

سردار مجیدی ادامه داد: ایجاد این کمپ ترک اعتیاد بسیار مؤثر بود چرا که خانواده‌های این افراد نیز ارتباط برقرار شد و به ان‌ها رسیدگی کردیم.

او در پایان با اشاره به اینکه معتادین بعداز گذراندن سه ماه در کمپ، پاک شده و به زندگی بازمی‌گردند گفت: در این مدت به افراد حرفه‌ای مختلف آموزش داده می‌شود تا بتوانند وارد کسب و کار شوند.

انتهای خبر/ سع

لینک کوتاه : http://asrehamedan.ir/?p=204567
  • دیدگاه‌ها برای افتتاح هزار و ۳۱۳ پروژه به مناسبت هفته بسیج بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.